Bydlení v podkroví je čím dál oblíbenější. Při zařizování nabízí dostatek příležitostí pro vaší fantazii díky zajímavému prostředí se zkosenými střechami. Podívejte se na naši podkrovní inspiraci a přečtěte si několik užitečných rad. Bydlete podle svých představ.

V čem spočívá kouzlo podkroví?

Bydlení v podkroví je pokaždé jiné. A je jen na vaší fantazii, jaké bude to vaše. Mezi oblíbený stavební prvek patří přiznané trámy či viditelné trubky. Vrásky na starém dřevě dodají podkroví romantický nádech a vy se budete cítit jako na venkově uprostřed přírody.

Přiznané trámy dokáží vykouzlit prostředí, které se neokouká.

Myslete na omezení prostoru

Než si podkroví upravíte, myslete na omezení, která představují šikminy. Využijte je ve svůj prospěch a objevte místo ve spodní části podkroví. Širší možnosti získáte především díky nábytku na míru. Dostanete se tak ke spoustě úložného prostoru a byt přitom nepřijde o pocit vzdušnosti, který je pro podkroví typický.

Šatní skříň jde vyřešit jednoduše i elegantně. Pokud si myslíte, že vám chybí nápady, poradí i odborníci.

Využijte co nejvíce přírodního světla a zkombinujte ho s bílými a béžovými tóny. Místnosti se tak krásně prosvětlí a opticky zvětší. V kombinaci s dřevem si vykouzlíte opravdu útulné prostředí. Detaily pak můžete doladit za pomocí barevných doplňků.

Každá místnost má své potřeby

Především při zařizování koupelny v podkroví musíte rozmístění vybavení důkladně promyslet. Získejte místo s jedinečnou atmosférou. Kde jinde můžete ležet ve vaně a kochat se pohledem na hvězdnou oblohu?

Podkroví přímo láká k usazení vany přímo pod hvězdnou oblohu.

U podkrovních kuchyní oceníte praktičnost

V kuchyni je potřeba počítat s tím, že z velké části přijdete o úložné prostory, které se pod šikminu nevejdou. Jednoduchým řešením je zvolit širší pracovní desku. Pokud ji navíc máte přímo pod šikminou, nemusíte se bát nepříjemných boulí. Více úložného prostoru také můžete získat za pomocí nábytku na míru nebo závěsných polic.

Dopřejte dětskému pokoji spoustu barev

V podkroví platí, že by měly dominovat spíše světlé barvy, které místnosti přinesou více světla a opticky ji zvětší. Dostatek denního světla a čerstvého vzduchu navíc u dětí zlepšuje soustředění.

dětských pokojů bychom ale měli myslet i na fantazii našich nejmenších. Nejlepší volbou jsou jemné pastelové barvy, které neutlumí celkový prostor, ale naopak ho rozzáří. Pokud chcete i tmavší tóny, kombinujte je raději s bílou.

V dětském pokoji je nejdůležitějším aspektem dostatek úložného prostoru pro hračky.

Nebojte se poradit s odborníkem

Jestliže jste v zařizování interiéru nováčci, je lepší požádat o pomoc odborníka. Bytový designer, stavitel, architekt. Každý z nich vám může pomoci s celkovým rázem podkroví, rozvržením nábytku i konkrétními typy na pohodlné bydlení.